آخرین اخبار
تاریخ: 1397/05/28
بازدید روسای گروه های اقتصادی مراکز وابسته به مجلس خبرگان رهبری و حوزه علمیه قم از مجتمع پتروشیمی شازند

بازدید روسای گروه های اقتصادی مراکز وابسته به مجلس خبرگان رهبری و حوزه علمیه قم از مجتمع پتروشیمی شازند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، تعدای از روسای گروه های اقتصادی مراکز وابسته به مجلس خبرگان رهبری و حوزه علمیه قم روز پنج شنبه 97/5/25 از مجتمع پتروشیمی شازند بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید در جلسه ای که در سالن کنفرانس مجتمع برگزار شد، جناب آقای رجبی رئیس محترم روابط عمومی و امور بین الملل ضمن خیرمقدم به میهمانان حاضر و با گرامیداشت 26 مرداد ماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در سخنانی عنوان کردند، سالروز ورود آزادگان سرافراز یادآور رشادت ها و خودگذشتگی های این عزیزان و تمامی شهدا و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس است که با ورود آزادگان غیور ملت ایران اسلامی شعف آزادیشان از سال ها رنج و شکنجه دوران اسارت را با تمام وجود حس کردیم.

رئیس محترم روابط عمومی و امور بین الملل با اشاره به اهمیت شرکت پتروشیمی شازند به عنوان یک صنعت مادر در کشور و تولید کننده متنوع ترین محصولات پتروشیمی در کشور گفتند امروزه صنایع و شرکت های صنعتی به ویژه صنایع مادر چون شرکت پتروشیمی شازند نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور و اشتغالزایی و رفع بیکاری دارند.

ایشان افزودند برخی از صنایع مهم کشور مانند این شرکت تامین کننده خوراک و مواد اولیه بیش از پنج هزار واحد صنعتی دیگر در سطح کشور است که این صنایع وابسته به تولیدات شرکت پتروشیمی شازند می باشد و اگر به هر دلیلی تولید این مجتمع کم شود، آثار آن را در سطح کشور مشاهده خواهیم کرد که این نشان از اهمیت این شرکت می باشد.

آقای رجبی یادآور شدند در شرایط کنونی کشور و مشکل بیکاری، شرکت های مهمی چون شرکت پتروشیمی شازند و صنایع وابسته به آن نقش به سزایی در اشتغال زایی و رفع بیکاری دارند، کما این که در سه سال اخیر این شرکت با برگزاری آزمون های استخدامی حدود 600 نفر جذب نیرو داشته است که این تعداد جذب نیروی انسانی در کاهش نرخ بیکاری در شهرستان شازند و استان مرکزی بسیار حائز اهمیت می باشد.

ریاست محترم روابط عمومی و امور بین الملل با معرفی شرکت پتروشیمی شازند و فعالیت ها و تولیدات شرکت گفتند در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال حمایت از کالا ایرانی نام گذاری شده است و با توجه به تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران و عدم استفاده از منابع اصلی تامین قطعات ، با تاکید جناب آقای مهندس ولدخانی بر ساخت تجهیزات مورد نیاز شرکت با توان فنی متخصصان داخلی برنامه های جامع و مدونی در این زمینه پیش بینی شده است و اخیراً قرارداد همکاری جهت ساخت تجهیزات مورد نیاز شرکت با ماشین سازی اراک منعقد گردیده است. ضمن این که در سال گذشته با تلاش و دانش فنی بالای همکاران ما، برای اولین بار با استفاده از کاتالیست جدید محصول  PE100 که دانش ساخت آن در اختیار کشورهای محدود صنعتی بود و کاربردهای فراوانی در صنایع لوله سازی آب و گاز دارد در این شرکت تولید و روانه بازار شد که بحمدا... با تولید این محصول از خروج مقدار قابل توجهی ارز از کشور جلوگیری می شود.

جناب آقای رجبی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکل تامین خوراک اشاره کردند و گفتند با وجود 2 خط لوله بین این مجتمع پتروشیمی و پالایشگاه های اصفهان و شازند به دلیل عدم تامین کافی خوراک از سوی این 2 واحد پالایشگاهی که از ابتدا پیش بینی شده است خوراک مجتمع را تامین نمایند  با پیگیری های بسیار زیاد مدیریت محترم عامل و سایر معاونین و مدیران مرتبط بخشی از خوراک مجتمع از سایر مبادی داخلی یا خارجی به وسیله تانکر تامین می شود که علاوه بر ایجاد هزینه های مضاعف برای شرکت، خطرات ایمنی و امنیتی برای شرکت در پی دارد.

وی همچنین به موضوع تامین آب مجتمع اشاره کردند و گفتند با توجه به کمبود آب در منابع زیر زمینی مدیریت شرکت سیاست استفاده از پساب های شهری مهاجران و شازند را در دستور کار قرار داده اند، ولی مسئولین ذیربط در سازمان آب و فاضلاب به این موضوع با دید اقتصادی نگاه می کنند و به دنبال ایجاد درآمد از این محل هستند، در حالی که در این شرایط تکلیف ملی همه ماست تا کمتر از منابع آب زیر زمینی استفاده کنیم و زمینه استفاده از سایر منابع مانند پساب های شهری را فراهم کنیم.

همچنین جناب آقای رجبی توضیحاتی در خصوص اقدامات شرکت پتروشیمی شازند در زمینه حفاظت محیط زیست و انجام مسئولیت های اجتماعی برای حاضرین بیان کردند.

در ادامه این جلسه تعدادی از روسای گروه های اقتصادی مراکز وابسته به مجلس خبرگان رهبری و حوزه علمیه قم که از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری رشته اقتصاد بودند، سوالات خود را در زمینه هایی مختلف از جمله توجه به توان داخلی شرکت برای مقابله با تحریم های بین المللی ، توجه به دانش فنی روز و بهره مندی از آن و... مطرح کردند که پاسخ های لازم از سوی ریاست محترم روابط عمومی و امور بین الملل ارائه شد.

در پایان مهمانان حاضر از نزدیک از واحدهای تولیدی مجتمع بازدید کردند و جناب آقای رجبی توضیحات لازم را ارائه کردند.