آخرین اخبار
تاریخ: 1397/07/03
امضای تفاهم نامه همکاری میان شرکت پتروشیمی شازند و انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان مرکزی

امضای تفاهم نامه همکاری میان شرکت پتروشیمی شازند و انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و  پتروشیمی استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، در راستای حمایت از صنایع داخلی و ساخت و تامین قطعات و تجهیزات با توانمندی مهندسین و متخصصان کشور، تفاهم نامه همکاری میان شرکت پتروشیمی شازند و انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان مرکزی منعقد شد.

در مراسمی که روز سه شنبه 97/7/3 با حضور جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل ،تعدادی از مدیران شرکت و با حضور جناب آقای مهندس حاجی پور مدیرکل سازمان صنعت،معدن، تجارت استان و همچنین مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره و تعدادی از مدیران انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان در سالن کنفرانس مجتمع برگزار شد، در ابتدا جناب آقای رجبی رئیس محترم روابط عمومی و امور بین الملل ضمن خیر مقدم به مهمانان حاضر گفتند در راستای سیاست های شرکت پتروشیمی شازند به ویژه در دوران مدیریت جناب آقای مهندس ولدخانی و تاکید ایشان بر حمایت از صنایع داخلی و تامین تجهیزات و ساخت قطعات از منبع داخلی استان و کشور جزء سیاست های راهبردی شرکت می باشد و در این راستا زمینه های همکاری میان شرکت پتروشیمی شازند و انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان مرکزی به وجود آمد و امروز شاهد امضای تفاهم نامه همکاری میان این شرکت و انجمن هستیم.

سپس جناب آقای مهندس نظافتی رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان در سخنانی کوتاهی ضمن تشکر از اعتماد و همکاری جناب آقای مهندس ولدخانی و شرکت پتروشیمی شازند، در خصوص فعالیت های انجمن توضیحاتی ارائه نمود و گفت این انجمن با 10 سال سابقه فعالیت و با محوریت شرکت پترو فراسازان انرژی به عنوان بازوی اجرایی انجمن فعالیت ها و خدمات متنوعی به سایر شرکت های مرتبط با حوزه نفت،گاز و پتروشیمی در سطح کشور ارائه نموده است و امیدواریم بتوانیم در جهت ساخت تجهیزات و قطعات مورد نیاز شرکت پتروشیمی شازند همکاری های خوبی داشته باشیم.

در ادامه آقای مهندس کاتوزیان از مدیران انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان گزارشی از عملکرد، فعالیت ها و پروژه های اجرا شده توسط انجمن در سطح کشور ارائه کرد و عنوان داشت 35 شرکت سهام دار و عضو انجمن می باشند و انجمن دارای 4 هزار نیروی مجرب وماهر، 100 هزار متر مربع فضای مسقف و 500 نفر نیروی مهندسی می باشد و مجموع ماشین آلات این انجمن برابر با ماشین آلات شرکت های ماشین سازی و آذرآب اراک می باشد. همچنین این انجمن در طرح و پروژه های مختلفی در سطح کشور فعالیت و همکاری داشته است که از آن جمله می توان به طرح توسعه شرکت پالایشگاه امام خمینی شازند، حضور در طرح های فازهای 9 و 14 پارس جنوبی، ساخت تجهیزات شرکت فولاد دامغان، ساخت مخازن صادراتی شرکت نفت جی و همکاری با شرکت نفت مرکزی اشاره کرد. همچنین انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان در دوره های مختلف تعمیرات اساسی پالایشگاه شازند حضور و فعالیت داشته است که با توجه به ظرفیت ها و توان فنی و مهندسی انجمن، می توانیم در تعمیرات اساسی شرکت پتروشیمی شازند نیز حضوری فعال داشته باشیم.

در ادامه جناب آقای مهندس الهیاری نایب رئیس هیئت مدیره عنوان داشت صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور با سابقه طولانی خود هموراه با مشکلات فراوانی همراه بوده است و این صنعت جزء سرمایه های ملی محسوب می شود و شرکت پتروشیمی شازند در نقش یک شرکت صنعت ساز در کشور ایفای نقش می کند که بسیاری از مدیران حال حاضر صنعت پتروشیمی کشور از نیروهای این شرکت می باشند.

ایشان یادآور شد با یک برنامه ریزی بلندمدت و همکاری های دوجانبه میان شرکت پتروشیمی شازند انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان مرکزی می توان به رونق صنعت استان کمک شایانی کرد.

در ادامه جناب آقای مهندس ولدخانی در سخنانی بیان کردند اقدامات ارزنده انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان مرکزی بدون وابستگی به تشکیلات دولتی اقدام بسیار بزرگی و قابل تقدیری است.

مدیریت محترم عامل افزودند برای افتتاح یک واحد پتروشیمی معمولاٌ از توان فنی شرکت های خارجی استفاده می شود و وقتی دچار مشکل می شویم به صورت مقطعی به دنبال صنایع داخلی می رویم و پروژه هایی که برای صنعت نفت، گاز و پتروشیمی تعریف می شود، بخش بسیار کمی از لحاظ ریالی توسط متخصصین داخلی انجام می شود.

ایشان با انتقاد از عدم حمایت از صنعت داخلی خاطر نشان ساختند با حدود 100 سال سابقه صنعت نفت در کشور واقعاً جای تاسف است که در تامین برخی قطعات دچار مشکل باشیم و با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و در بسیاری از پروژه ها به دلیل مشکل تامین مالی اقدامی صورت نمی گیرد و اگر یک تامین کننده خارجی پیدا شود، بیشتر تجهیزات پروژه را از کشور خود استفاده و به کارگیری می کند و متاسفانه واقعیت این است که از صنعت داخلی حمایت و توجهی نمی شود و به دلیل مشکل تامین مالی امکان رقابت ما با دیگر کشورها کم است.

مهندس ولدخانی گفتند در دوران دفاع مقدس با تکیه بر توان داخلی و خودباوری اقدامات بسیار مهم و ارزنده ای در کشور صورت می گرفت که متاسفانه امروز این اقدامات به دست فراموشی سپرده شده است. من هموراه بر ساخت داخل توجه و تاکید داشته ام و در شرکت پتروشیمی شازند نیز واحد ساخت داخل را راه اندازی و برای آن خط مشی تعیین نموده ایم تا بتوانیم در وهله اول از توانمندی های شرکت های صنعتی استان و بعد از آن از توان فنی و تخصصی کشور استفاده نماییم.

مدیریت محترم عامل با اشاره به مسئولیت های اجتماعی شرکت پتروشیمی شازند اظهار داشتند در سال گذشته حدود 300 میلیارد تومان کالا و خدمات از استان خریداری کردیم و آمادگی داریم از توان انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان در تعمیرات اساسی مجتمع به شرط تامین قطعات باکیفیت و تعمیر قطعات مورد نیاز استفاده کنیم و امیدواریم مشکلات سازندگان و تولیدکنندگان داخلی رفع شود.همچنین می توانیم از توانمندی های انجمن در پروژه های شرکت پتروشیمی بین المللی قشم از شرکت های زیرمجموعه شرکت پتروشیمی شازند بهره مند شویم.

همچنین در این جلسه جناب آقای مهندس حاجی پور مدیرکل سازمان صنعت،معدن، تجارت استان مرکزی در سخنان خود بیان داشتند آیین نامه اجرایی کارگروه رفع موانع واحدهای تولیدی در وزارت صنعت، معدن و تجارت در مرحله نهایی است که امیدواریم با اجرایی شدن آن موانع موجود در واحدهای تولیدی رفع شود.

ایشان اظهار کردند انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان مرکزی جزء رتبه های برتر در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی کشور است که می تواند در مسیر اهداف شرکت های بزرگی چون پتروشیمی شازند گام بردارد.

مدیرکل سازمان صنعت،معدن، تجارت استان با تقدیر از شرکت پتروشیمی شازند بیان داشتند اقدامات ارزنده و تعاملات این شرکت در راستای حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط با وجود برخی موانع قانونی، جای تقدیر و تشکر دارد و این اقدامات باعث می شود صنایع و واحدهای کوچک و متوسط به تولید خود ادامه دهند.

جناب آقای مهندس حاجی پور تاکید داشتند باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد و علی رغم شرایط اقتصادی حاکم بر کشور ممکن است یک واحد تولیدی دچار نوسانات مختلفی باشد که باید با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری حمایت از کالای ایرانی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری میان شرکت پتروشیمی شازند و انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان مرکزی به امضای جناب آقای مهندس ولدخانی و جناب آقایان مهندس نظافتی و مهندس الهیاری رسید.