آخرین اخبار
تاریخ: 1393/09/11
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند خبر داد: عرضه 615 هزار تن محصول پتروشیمی به بازارهای داخلی و خارجی

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند خبر داد: عرضه 615 هزار تن محصول پتروشیمی به بازارهای داخلی و خارجی

پتروشیمی شازند (اراک) در 6 ماه نخست امسال حدود 615 هزار تن محصول پتروشیمی به بازارهای داخلی و خارجی عرضه کرده است.
 خداداد غریب پور در گفتگو با خبرنگار شانا، افزود: هم اکنون ظرفیت اسمی پتروشیمی شازند با اجرای طرحهای توسعه ای به بیش از سالانه یک میلیون و 600 هزار تن رسیده است.
وی دلیل کاهش تولید امسال نسبت به دوره مشابه پارسال را اجرای تعمیرات اساسی سنگین و کلی در فصل تابستان اعلام کرد و گفت: امید می رود به همت کارگران، کارشناسان و مدیران این شرکت بتوانیم در ماه های باقیمانده از سال این کاهش تولید را جبران کنیم.
غریب پور گفت: شرکت پتروشیمی شازند در سالهای 1391 و 1392 به ترتیب موفق به تولید بیش از یک میلیون 819 هزار تن معادل 107 درصد و یک میلیون 847 هزار تن معادل 107 درصد ظرفیت اسمی شده است، اما امسال با توجه به اجرای تعمیرات اساسی پس از هفت سال و تعویض کاتالیست واحد اتیلن اکساید برنامه تولید در این شرکت کمتر از سالهای پیش، بسته شده است.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند اظهار داشت: این شرکت به کشورهای مختلف آسیایی از جمله ترکیه، چین، افغانستان، عربستان، عراق و ... محصولات متنوع خود را صادر می کند، از طرف دیگر این شرکت سهم بسزایی در تامین نیاز صنایع پائین دستی داخلی دارد به نحوی که نیاز بیش از پنج هزار واحد پائین دستی از جمله صنایع خودرو سازی، پزشکی، رنگ سازی، نساجی، مواد شوینده، صنایع آرایشی و بهداشتی و... را تامین می کند.
به گزارش شانا، شرکت پتروشیمی شازند (اراک) برای تولید انواع محصولات پلیمری و شیمیایی و صنایع وابسته از قبیل اتیلن، پروپیلن، برش چهار کربنه، سی اف او، پلی پروپیلن، پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک، پلی بوتادین رابر، بوتادین، بوتن-1، اکسید اتیلن‌، اتیلن گلایکولها، دو اتیل هکزانولها و بوتانولها، وینیل استات‌، اسید استیک، اتانل آمینها و اتوکسیلاتها و‌... تاسیس گردید که از مشخصات ویژه پتروشیمی شازند (اراک) دانش فنی، فناوری و فرآیند‌های پیشرفته است.
پس از اجرای طرح توسعه در تعدادی از واحدهای این مجتمع دانش فنی واحدها نیز بروز شده، از این رو تولید مجتمع بسیار متنوع و شامل طیف وسیعی از گریدهاست، از نظر انتخاب خطوط تولید، کمتر مجتمعی را می‌توان یافت که مانند پتروشیمی شازند ترکیبی از تولیدات پلیمری و شیمیایی ارزشمند را داشته باشد که بخش عظیمی از نیاز بازار داخلی را تامین کند.
همچنین از نکته های بارز دیگر این مجتمع که آن را از دیگر رقبا متمایز می‌کند می‌توان به دارا بودن نیروی انسانی متخصص و کارآمد، موقعیت خاص جغرافیایی با توجه به نزدیک بودن به بازارهای مصرف داخلی، امکان جذب کارشناسان خبره و وضع آب و هوایی مناسب در منطقه، اعتبار بالای مالی، صنعتی و خوش نامی شرکت پتروشیمی شازند (اراک) و رشد و پیشرفت در زمینه استفاده از فناوری اطلاعات اشاره کرد.
   دفتر مرکزی تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میرداماد، خیابان تابان غربی پلاک 68 ،تلفن: 82120 021، نمابر: 82121 021

   مجتمع اراک اراک - کیلومتر 22 جاده بروجرد، صندوق پستی 575  تلفن: 32630 086، نمابر: 32631 086