آخرین اخبار
تاریخ: 1397/11/18
حضرت آیت ا... دری نجف آبادی نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه محترم شهر اراک در مراسم تجلیل از همکاران بازنشسته: شرکت پتروشیمی شازند آبروی ملی است

حضرت آیت ا... دری نجف آبادی نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه محترم شهر اراک در مراسم تجلیل از همکاران بازنشسته: شرکت پتروشیمی شازند آبروی ملی است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند، مراسم تجلیل از همکاران بازنشسته ای که طی یک سال گذشته به درجه بازنشستگی نائل شدند، روز سه شنبه 97/11/16 با حضور حضرت آیت ا... دری نجف آبادی نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه محترم شهر اراک، جناب آقای عرب فرماندار محترم شهرستان شازند، جناب سرهنگ مهجوری فرمانده سپاه ناحیه شازند و نیز با حضور تعدادی از مسئولین شهرستان شازند و جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل جمعی از مدیران و همکاران شرکت در سالن آمفی تئاتر مجتمع برگزار شد.

در این مراسم جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل با تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و تجلیل از زحمات ارزنده همکاران بازنشسته در طول خدمت کاری خود در سخنانی اظهار نمودند با توجه به شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور و هجمه های گسترده دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی امیدواریم با عنایت خداوند متعال این شرایط سخت را پشت سر بگذاریم و شاهد رونق اقتصادی در کشور باشیم.

مدیریت محترم عامل یکی از ثمرات انقلاب اسلامی را تاسیس و راه اندازی شرکت های متعدد پتروشیمی در کشور دانستند و خاطر نشان ساختند قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تنها چهار شرکت پتروشیمی در کشور مشغول به فعالیت بوده است. شرکت پتروشیمی شازند نیز به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی تاسیس گردیده است که امروز برای چهار هزار نفر به طور مستقیم و حدود ده ها برابر به طور غیرمستقیم شغل ایجاد کرده است و نیاز حدود 5 هزار واحد تولیدی کشور را نیز تامین می نمایند.

ایشان بیان نمودند اگر رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی را مد نظر قرار می دادیم، امروز با تحریم نفت و نیز تحریم فروش محصولات پتروشیمی دچار مشکل نبودیم و رونق اقتصادی در کشور ایجاد می شد. در حال حاضر بسیاری از شرکت های پتروشیمی کشور به دلیل تحریم ها و عدم فروش محصولات دچار مشکلات عدیده ای هستند. همچنین با توجه به تعمیرات اساسی آینده مجتمع پتروشیمی شازند متاسفانه به دلیل تحریم های ظالمانه در تامین و خرید برخی از قطعات و تجهیزات مورد نیاز مجتمع دچار مشکل هستیم. این در حالی است که صنایع داخلی کشور در طی 40 سال گذشته در حوزه های مختلف توجه کمی به بومی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع کشور نداشته اند.

مهندس ولدخانی با اشاره به توان و دانش فنی همکاران متخصص شرکت پتروشیمی شازند تصریح کردند بسیاری از مدیران و روسای مجتمع های پتروشیمی کشور از همکاران سابق این شرکت بوده اند و این شرکت همواره بر تربیت نیروی انسانی متخصص و توانمند تاکید داشته است و امروز شاهدیم با تلاش و پیگیری های همکاران متخصص شرکت پتروشیمی شازند نزدیک به 500 قطعه مورد نیاز مجتمع که در قسمت های حساس و مهم واحدهای عملیاتی کاربرد دارد به دست توانمند همکاران ما ساخته شده است.

مدیریت محترم عامل یادآور شدند در شش ماهه نخست سال جاری شرکت پتروشیمی شازند با مشکلات متعددی چون کمبود خوراک مجتمع، اعتصاب رانندگان کامیون مواجه بود که مجبور به دریافت خوراک از طریق حمل زمینی از کشور عراق شدیم، ولی با لطف خداوند و پیگیری همکاران دست اندرکار و نیز پشتیبانی مسئولین محترم استان مرکزی شرکت این مشکلات را با موفقیت سپری کرد.

ایشان در ارتباط با بازار صادراتی کشور گفتند در گذشته بخش عمده ای از مواد اولیه کشور به چین صادر می شد، اما کشور چین از خرید و سرمایه گذاری در کشور امتناع می ورزد. شرکت پتروشیمی شازند نیز در راستای گسترش بازار صادراتی خود چشم اندازی به کشورهای آسیای میانه دارد و امیدواریم بتوانیم با توجه به تنوع محصولات تولیدی خود در بازارهای جهانی حضور فعالی داشته باشیم.

مهندس ولدخانی با تاکید بر انجام مسئولیت های اجتماعی شرکت پتروشیمی شازند اظهار نمودند این شرکت در سال گذشته بالغ بر 350 میلیارد تومان در بخش های مختلف از منطقه خرید داشته است و اولویت شرکت در تامین مایحتاج خود از شهرستان شازند و استان مرکزی می باشد و در تعمیرات اساسی آینده مجتمع نیز از تجهیزات و امکانات استان استفاده خواهد شد. همچنین در طی سه سال گذشته شرکت پتروشیمی شازند اقدام به جذب 650 نفر نیروی انسانی بومی کرده است. ضمناً این شرکت نزدیک به 250 میلیارد تومان بابت حق بیمه و مالیات پرداخت نموده است و ما در انجام شایسته وظایف و رسالت های خود مصمم هستیم.

همچنین مدیریت محترم عامل در خصوص جذب نیروی انسانی جدید در شرکت تاکید نمودند برای رعایت هرچه بیشتر عدالت و جلوگیری از تضییع حقوق شرکت کنندگان، جذب نیرو فقط به صورت آزمون کتبی و مصاحبه علمی و عملی برگزار خواهد شد.

پس از سخنان مدیریت محترم عامل، حضرت آیت ا... دری نجف آبادی نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه محترم شهر اراک با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت دهه مبارک فجر در سخنانی ضمن تشکر از زحمات و تلاش های مدیریت و همکاران شرکت پتروشیمی شازند و تبریک بازنشستگی همکاران در سخنانی بیان نمودند همکاران بازنشسته با تجربیاتی که در دوران کاری خود به دست آورده اند، می تواند با ایجاد تشکل هایی در زمینه های مختلف فنی، مهندسی و مشاوره ای و همچنین ساخت تجهیزات به شرکت و صنایع کشور کمک نمایند.

نماینده محترم ولی فقیه با تقدیر از مسئولین شرکت پتروشیمی شازند در برگزاری آزمون استخدامی بیان داشتند این شرکت با توجه به نیاز خود اقدام به جذب نیرو خواهد کرد و مطمناً این شرکت نمی تواند پاسخگوی نیاز تمامی افراد متقاضی کار باشد. ضمن این که لازم است افراد جدید الاستخدام دوره های آموزشی مرتبط را سپری نموده و از تجربیات سایر همکاران بهره مند شوند.

حضرت آیت ا... دری نجف آبادی با اشاره به سخنان جناب آقای مهندس ولدخانی در خصوص موانع موجود در راه تولید تصریح نمودند مشکل اساسی در برنامه ریزی تولید محصولات پتروشیمی است. باید با یک برنامه ریزی بلندمدت سهم مهمی در بازارهای جهانی داشته باشیم و با توجه به چالش هایی که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایجاد می نمایند، بتوانیم سرافرازانه در منطقه و جهان به تولید و افزایش صادرات دست یابیم.

امام جمعه محترم شهر اراک با بیان پیشرفت های چشمگیر کشور در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیان نمودند در دروان طاغوت وابستگی به کشورهای بیگانه در بخش های مختلف بسیار زیاد بود و دشمنان ثروت ملی کشور از جمله نفت را به تاراج می برند. اما بعد انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت های شگرفی در کشور می باشیم که یکی از نمونه های بارز آن شرکت پتروشیمی شازند است که به برکت انقلاب اسلامی این شرکت که آبروی ملی است، مشغول به فعالیت و تولید می باشد.

حضرت آیت ا... دری نجف آبادی با تاکید بر تولیدگرایی به جای مصرف گرایی تاکید کردند کشور باید از مصرف زدگی و مصرف گرایی روبه تولیدگرایی و دستیابی به تکنولوژی های روز دنیا گام بردارد. باید با همت مضاعف و تلاش مسئولین و آحاد مردم بتوانیم در جهان به یک قدرت جهانی تبدیل شویم و تولید ملی، عزت و اقتدار ملی را به همراه خواهد داشت. همچنین با اشاره مدیریت عامل شرکت پتروشیمی شازند به ساخت 500 قطعه مورد نیاز این شرکت به دست متخصصان و همکاران سخت کوش این مجموعه، ساخت این تعداد قطعات و تجهیزات اقدامی بسیار ارزشمند و شایسته تقدیر است.

نماینده محترم ولی فقیه اظهار داشتند با توجه به استقرار صنایع بزرگ و مهم در شهرستان شازند چون شرکت پتروشیمی، پالایشگاه امام خمینی و نیروگاه این صنایع می توانند فعالیت های مشترکی در قالب یک هلدینگ داشته باشند و به عنوان یک کارگاه بزرگ در تربیت نیروی انسانی متخصص به کشور کمک شایانی نمایند.

همچنین در این جلسه آقای هانی نان بده به نمایندگی از همکاران بازنشسته ضمن تقدیر از مدیریت محترم عامل و دست اندرکاران برگزاری این مراسم، درخواست ها و مطالبات همکاران بازنشسته را به سمع و نظر جناب آقای مهندس ولدخانی رساند.

در ابتدای مراسم نیز آقای مهدی عبدلی خواننده جوان و مطرح استان مرکزی و آقای وحید مختاری شاعر برتر آیینی کشور به مناسبت دهه فجر و ایام شهادت حضرت زهرا (س) به اجرای برنامه پرداختند.


پس از این جلسه نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه محترم شهر اراک و دیگر مسئولین حاضر از نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی مستقر در مجتمع بازدید نمودند و نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حضرت آیت ا... دری نجف آبادی اقامه گردید.